Odkryj osełkę ! Polecamy ją do konserwacji ulubionych noży kuchennych. Jest funkcjonalna i skuteczna, a przy tym dostępna w niskiej cenie! Co więcej, posiada dwie różne powierzchnie ziarnistości, aby zapewnić nienaganne wykończenie krawędzi noży kuchennych, zarówno zachodnich, jak i japońskich.

Zielona powierzchnia, drobna ziarnistość #3000: ta drobna  ziarnistość może pełnić dwie funkcje. Po pierwsze, może być używana jako kamień milowy podczas ostrzenia wyjątkowego ostrza, w którym twardość jest wysoka, a stal jest w stanie utrzymać ostrą  krawędź przez długi czas (mamy na myśli na przykład ostrza węglowe). Po zakończeniu tego etapu można przejść na drugą stronę kamienia, aby wykończyć krawędź. Jest to więc pierwszy etap konserwacji ostrza!

Po drugie, może być stosowany jako powierzchnia wykończeniowa dla mniej twardych ostrzy (o HRC około 60), aby nadać im ostrą jak brzytwa krawędź.

Jest zatem bardzo przydatna, ponieważ może być stosowana na wielu różnych nożach, zarówno w celu przygotowania ich do dalszego ostrzenia, jak i nadania im nienagannego wykończenia!

Biała powierzchnia, bardzo drobna ziarnistość #8000: powszechnie zalecana do wykańczania krawędzi. Ekstremalnie drobna ziarnistość ujawnia prawdziwe możliwości tnące noży kuchennych, ponieważ udoskonala krawędź (tj. najbardziej zewnętrzną część krawędzi tnącej) i zaznacza ją, dzięki czemu ostrze może być w Białe lico,

bardzo drobne ziarno #8000: wysoce zalecane do wykańczania krawędzi. Niezwykle drobna ziarnistość ujawnia prawdziwą zdolność tnącą noży kuchennych, ponieważ udoskonala krawędź (najbardziej zewnętrzną część krawędzi tnącej) i zaznacza ją tak, aby ostrze prześlizgiwało się przez żywność. Zapewnia precyzyjne ostrzenie i zalecamy ją w przypadku twardych ostrzy (powyżej 60 HRC).

Często pojawiającym się pytaniem jest “jak często powinienem używać osełki? Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od sposobu użytkowania noży. Gdy tylko zaczniesz odczuwać utratę krawędzi, nie wahaj się użyć kamienia, aby utrzymać średni poziom zużycia.

Silikonowa podstawa jest antypoślizgowa, co zapewnia kontrolowane i bezpieczne użytkowanie. Można ją łatwo zdjąć, ponieważ jest całkowicie elastyczna (na przykład, jeśli wolisz używać kamienia na stabilnej powierzchni  lub gdy chcesz go namoczyć).

Jak używać kamienia:

– Zwilż kamień przez około piętnaście minut przed użyciem.

– następnie umieść górną połowę ostrza pod kątem 45° do kamienia

– lekko naciśnij palcem wskazującym i środkowym na koniec ostrza i podnieś je o 10-15° (aby pomóc, między grzbietem ostrza a kamieniem powinna znajdować się równowartość monety).

– Podczas operacji pojawi się czarny opiłek: to właśnie ostrzy noże. Gdy opiłki zastygną, dodaj więcej wody i naostrz resztę noża (który możesz w międzyczasie przetrzeć miękką szmatką). Aby sprawdzić, jak ostry jest twój nóż, zalecamy test papierowy: szybki i jednoznaczny!

Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się, aby tylko jedna osoba ostrzyła noże, ponieważ mogą one łatwo się zorientować i przyjąć ten sam kąt za każdym razem. Jeśli kąt będzie utrzymywany przez dłuższy czas, nóż będzie ostrzejszy w dłuższej perspektywie! Należy również upewnić się, że podczas ostrzenia używamy całej powierzchni kamienia, aby nie wydrążyć go nierównomiernie, a także regularnie nawilżać kamień podczas użytkowania za pomocą butelki do nalewania.

 


Visual number 1000#&3000#
Granularity 10μm~15μm &4~5μm
Material grade First grade
Alumina content 99%~99.5%
Product Size 180mm*60mm*27mm
Material Corundum 、TPR
Color Purple & Yellow
Packing Color box

 

Particle size characteristic parameters
D50 4.29μm & 12.49μm (reference standard)


Grinding effect corresponding to different visual numbers

 

 

JIS R6001

 

 

 prezentujemy profesjonalny kamień wodny, stworzony zgodnie z japońskimi normami JIS R6001, produkt zapewni Ci możliwość profesjonalnego  naostrzenia noży  i  narzędzi tnących.

Ten kamień wodny jest idealny dla profesjonalistów, pasjonatów kuchni oraz wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość i precyzję w ostrzeniu.


Nasz kamień wodny posiada dwie gradacje – 1000 i 3000, które umożliwiają precyzyjne dopasowanie do Twoich potrzeb. Gradacja 1000 jest idealna do usuwania większych zadrapań, przywracania ostrości i przygotowywania ostrza do dalszego wykończenia. Gradacja 3000 natomiast służy do wykończenia ostrza, nadając mu niesamowitą ostrość i gładkość cięcia. Dzięki temu zestawowi możesz uzyskać perfekcyjnie ostrze, które zapewni Ci precyzyjne i efektywne cięcie.
W zestawie z kamieniem wodnym otrzymasz również gumową podstawkę, która zapewni stabilność podczas ostrzenia. Ta podstawa jest antypoślizgowa i trzyma kamień wodny na miejscu, eliminując ryzyko przypadkowego przesunięcia się podczas ostrzenia. Dzięki temu możesz skupić się na precyzyjnym ostrzeniu bez obaw o bezpieczeństwo.
Nasz kamień wodny został stworzony z myślą o profesjonalistach, którzy wymagają najwyższej jakości narzędzi. Jego trwała konstrukcja i wysoka wytrzymałość zapewniają długotrwałe użytkowanie bez utraty jakości ostrzenia. Dodatkowo, kamień wodny jest łatwy w użyciu – wystarczy zanurzyć go w wodzie na kilka minut, a następnie rozpocząć ostrzenie.
Nie trać czasu na poszukiwanie idealnego kamienia do ostrzenia. Wybierz nasz profesjonalny kamień wodny o gradacjach 1000 i 3000, zgodny z japońskimi normami, w zestawie z gumową podstawką, i ciesz się perfekcyjnie ostrzonymi nożami i narzędziami tnącymi.

 

 

 

 

 

Ten kamień do ostrzenia jest idealny do konserwacji Twoich ulubionych noży kuchennych. Funkcjonalne, wydajne i dostępne w niskiej cenie, posiada dwie strony o różnych ziarnach, aby zapewnić nienaganne wykończenie ostrzy.

Ziarnistość średnia #1000 strona czerwona: zalecana do regularnego stosowania. Jest to najczęściej używane średnioziarniste do konserwacji noży, ponieważ nie jest zbyt ścierne i pozwala na utrzymanie czystego i prostego ostrza.

Przydatna wskazówka: gdybyś mógł używać tylko jednego rodzaju ziarna na swoich nożach, to byłoby to! Dzięki niemu Twoje ostrze nigdy nie będzie tępe, a Ty utrzymasz wydajność noża bez usuwania zbyt dużej ilości materiału.

Drobnoziarnista biała strona nr 3000: zalecana do wykańczania krawędzi. Rzeczywiście, delikatność ziaren ujawnia potencjał tnący twoich noży kuchennych, ponieważ udoskonala krawędź tnącą i zaznacza ją, dzięki czemu ostrze ślizga się po żywności. Jest skuteczny zarówno w przypadku stali europejskich, jak i japońskich.

Pamiętaj, że częstotliwość używania zależy po prostu od tego, jak używasz noży. Gdy tylko zaczniesz odczuwać utratę ostrości, możesz użyć kamienia, aby utrzymać średni poziom zużycia.

Silikonowa podstawa jest antypoślizgowa i umożliwia kontrolowane i bezpieczne użytkowanie. Można go łatwo usunąć, ponieważ jest całkowicie elastyczny (jeśli wolisz na przykład użyć gołego kamienia).

Jak korzystać z kamienia:

– zwilżyć około piętnaście minut wcześniej

– następnie umieść górną połowę ostrza pod kątem 45° do kamienia

– delikatnie naciśnij palcem wskazującym i środkowym koniec ostrza i podnieś je o 10 do 15° (aby ci pomóc, między tylną częścią ostrza a kamieniem musi znajdować się w przybliżeniu równowartość monety).

– podczas operacji pojawią się czarne opiłki: ostrzy noże. Następnie dodaj wodę, gdy tylko opiłki stwardnieją i naostrz resztę noża (który w międzyczasie możesz przetrzeć miękką ściereczką). Aby przekonać się, czy nóż jest ostry, polecamy test na kartce papieru: szybki i jednoznaczny!

Najlepiej, jeśli noże ostrzy zawsze ta sama osoba, ponieważ każdy z nas będzie używał innego kąta ostrzenia. Jeśli kąt będzie przestrzegany za każdym razem, nóż z czasem zyska na ostrości! Należy również pamiętać o wykorzystywaniu całej powierzchni kamienia podczas użytkowania, aby nie wkopać go nierówno, oraz o regularnym zwilżaniu podczas ostrzenia za pomocą buteleczki do nalewania .

Znajdź wszystkie kamienie do ostrzenia wybrane przez Couteauxduchef!

 

 

Nic nie przebije osełki do ostrzenia japońskich noży .

Ten kamień wodny japońskiej marki KAI słynącej z wysokiej jakości noży z japońskiej stali posiada dwie strony:

Pierwsza, niebieska, jest wyłożona dużymi ziarnami: 400, do pierwszego zgrubnego ostrzenia ostrza.

Drugi, szary, jest drobniejszy (1000). Umożliwia drugie dokładniejsze ostrzenie krawędzi tnącej.

Kamień sprzedawany jest z podstawą wyposażoną w tacę zbierającą wodę.

Wymiary kamienia: 180 x 60 x 30 mm

 

 

 

Powinieneś wiedzieć, że nie wszystkie kamienie do ostrzenia dostępne na rynku są równoważne: przy tej samej liczbie ziaren niektóre kamienie „podstawowe” będą mniejsze lub wykonane z materiałów gorszej jakości, co utrudni ostrzenie i skróci żywotność kamienia .

Ten kamień ze sztuki japońskiej pozwoli Ci łatwo i skutecznie zadbać o ostrze Twoich noży.

Rzeczywiście, drobnoziarnistość jego ziaren w połączeniu z jakością spoiwa zapewni doskonałe trzymanie kamienia podczas wszystkich ostrzeń i zapewni natychmiastowe i idealne wykończenie i polerowanie ostrzy.

Jego powierzchnia robocza zapewni Ci również wygodę podczas użytkowania, ostrza Twoich noży będą miały regularny kontakt z kamieniem, zapewniając wygodę użytkowania oraz skuteczne i szybkie rezultaty.

Najwyższej jakości kamień ten będzie idealny do wszystkich ostrzy ze stali o twardości większej niż 56°HRC.

Użycie tego kamienia jest również bardzo proste:

– moczyć kamień przez około dziesięć minut

– następnie umieść górną połowę ostrza pod kątem 45° do kamienia

– delikatnie dociśnij palcem wskazującym i środkowym końcówkę ostrza i podnieś je o 10 do 15°

– podczas operacji pojawią się czarne opiłki: ostrzy noże. Następnie dodaj wodę, gdy tylko opiłki stwardnieją i naostrz resztę noża.

Mianowicie, że lepiej żeby noże ostrzyła zawsze ta sama osoba bo każdy z nas będzie używał specyficznego dla siebie kąta ostrzenia. Jeśli kąt będzie przestrzegany za każdym razem, nóż z czasem zyska na ostrości.

W celu jeszcze dokładniejszego ostrzenia zalecamy zakup kamienia K11 firmy Kasumi, dwustronnego 240/1000, do ostrzenia korygującego i zapobiegawczego. Rzeczywiście, połączenie tych dwóch kamieni pozwoli ci przeprowadzać regularną konserwację, a tym samym zachować zawsze ostrą krawędź i optymalną jakość cięcia przez długi czas.

Dołączony mały kamień polerski Nagura usuwa pozostałości metalu i zanieczyszczenia z kamienia po ostrzeniu, a także tworzy warstwę „błota” dla optymalnego ostrzenia.

Znajdź również wszystkie japońskie noże Chroma i zostań wyznawcą japońskiej filozofii w zakresie cięcia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ten kamień CHROMA pozwoli Ci łatwo i skutecznie zadbać o krawędź Twoich noży!

Rzeczywiście, jego podwójna powierzchnia robocza pozwoli ci czuć się komfortowo w twoich zastosowaniach: powierzchnia o średniej ziarnistości #1000 pozwoli ci idealnie naostrzyć ostrza (aby usunąć małe nagromadzone odpady), a powierzchnia o drobnym ziarnie #3000 będzie idealna do wykańczania i konserwacji ostrzy, aby zachowały całą swoją ostrość. Kamień ten doskonale sprawdzi się zatem do okresowego użytkowania noży nieprzekraczających 57 HRC w skali Rockwella.

Dodajmy, że antypoślizgowa podstawa będzie atutem nie tylko komfortowego użytkowania!

Oto również szczegóły dotyczące używania dwustronnego kamienia Chroma:

– zmoczyć około 10 minut wcześniej

– następnie umieść górną połowę ostrza pod kątem 45° do kamienia

– delikatnie dociśnij palcem wskazującym i środkowym końcówkę ostrza i podnieś je o 10 do 15°

– podczas operacji pojawią się czarne opiłki: ostrzy noże. Następnie dodaj wodę, gdy tylko opiłki stwardnieją i naostrz resztę noża.

Najlepiej, żeby noże ostrzyła zawsze ta sama osoba, ponieważ każdy z nas będzie używał określonego kąta ostrzenia. Jeśli kąt będzie przestrzegany za każdym razem, nóż z czasem zyska na ostrości!

 

 

 

 

 

 

 

 

Japan Kanetsune kontynuuje japońskie tradycje i oferuje wysoce wydajne noże. Sztućce oferują również 2 kamienie do ostrzenia, aby zachować jakość krawędzi ostrzy.

Ten dwustronny kamień pozwala zyskać na wydajności i przestrzeni. Każda z 2 stron odpowiada etapowi ostrzenia w celu uzyskania skutecznych ostrzy!

– Twarz 1000, średnie ziarno dla większości ostrzy

Ta twarz jest idealna dla ostrzy o twardości od 53 do 59 HRC. Jego wszechstronność pozwala na wykańczanie ostrzy o niskim HRC i jest doskonałym początkiem dla ostrzy o wysokim HRC. To ziarno jest skuteczne bez usuwania zbyt dużej ilości materiału. Zapobiega tępieniu ostrzy, ale ich nie uszkadza. To proste, to ziarno najczęściej używane do ostrzenia!

– Twarz 3000, drobnoziarnista dla lepszego wykończenia

Drobność ziarna na tej stronie umożliwia udoskonalenie krawędzi tnącej ostrzy o średniej HRC (od 56 do 59). Poleruje krawędź, podkreślając w ten sposób efektywność ostrzy. Będą one ślizgać się po krojonej żywności bez jej rozdzierania. Ta strona będzie również używana do utrzymywania ostrzy o wysokim HRC (od 60 do 62). W takim przypadku nadal konieczne będzie dokończenie ostrzenia kamieniem o drobniejszym ziarnie (od 8000 do 12000).

Podstawa dostarczana z tym dwustronnym kamieniem gwarantuje stabilność i bezpieczne użytkowanie podczas serwisowania ostrzy.

Wskazówki dotyczące użytkowania:

– Namocz kamień, aż nie będzie już bąbelków (około 15 minut)

– Umieść kamień na podstawie, aby dobrze go ustabilizować

– Naostrz nóż pod kątem odpowiadającym jego rodzajowi (santoku, deba, uniwersalny…)

– Po ostrzeniu wyczyść i pozostaw kamień do wyschnięcia, przechowuj go w suchej szmatce, aby uniknąć pęknięć

Aby uzyskać trwały kamień, zalecamy:

– Nie moczyć kamienia zbyt długo, w takim przypadku może on być osłabiony i mniej skuteczny

– Nie wystawiaj kamienia na działanie promieni słonecznych ani nie susz go suszarką, mogą pojawić się pęknięcia

Aby uzupełnić swój ekwipunek, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą japońskich noży 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ten kamień z serii Cerax pozwala nadać nożom kuchennym bardziej wykończone wykończenie dzięki podwójnemu ziarnu. Należy pamiętać, że seria Cerax wykonana jest z kamieni wypalanych w bardzo wysokich temperaturach, co czyni je bardziej odpornymi na ryzyko odprysków. Są również przyjemne w użytkowaniu.
Ma dwie twarze o różnych ziarnach:

– Niebieska powierzchnia czołowa #1000: to ziarno jest uważane za średnie, dlatego jest zalecane do regularnej konserwacji krawędzi skrawającej, aby nie stała się zbyt matowa.

-Biała twarz #6000: to ziarno jest uważane za bardzo drobne, dlatego zaleca się wypolerowanie krawędzi ostrzy i ujawnienie ich potencjału.

Procedura użycia kamienia:

Ten kamień działa z wodą, więc musisz go zanurzyć na 5 minut, zanim będziesz mógł użyć go na swoich nożach. Możesz ponownie nałożyć wodę podczas ostrzenia, kiedy uznasz to za konieczne. Możesz to zrobić bezpośrednio ręcznie lub za pomocą pipety, jest to jeszcze bardziej precyzyjne!

Po kilku chwilach użytkowania zauważysz małe kolorowe błoto tworzące się na powierzchni kamienia, co jest całkowicie normalne. To „błoto” jest nawet niezbędne, ponieważ pomaga naostrzyć nóż, więc nie należy go czyścić podczas procesu.

Gdy skończysz, możesz przepłukać jego powierzchnię i wyczyścić małą, miękką szczoteczką. Przetrzyj suchą ściereczką, a następnie pozostaw do wyschnięcia w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej (nie wystawiaj na słońce, aby szybciej wyschło).

Dodatkowe akcesoria:

Do głównego kamienia dołączony jest mały biały kamień Nagura . Pozwala na wcześniejsze wytworzenie słynnego błota, które ułatwia ścierne działanie kamienia.

Zwróć uwagę, że dwie powierzchnie kamieni są sklejone czarną podstawą, co pozwala na łatwą obsługę montażu.

Przezroczyste pudełko pozwala na jej przechowywanie, ale może też posłużyć jako podstawka do ostrzenia podczas używania lub jako mała miseczka do namoczenia twarzy. Zwróć uwagę, że to pudełko ma miejsce na mały kamień Nagura. Jego czarne stopy są zdejmowane.

Dodatkowe informacje: wymiary kamienia mogą się różnić o kilka milimetrów, a jego waga o kilka gramów, jest to całkowicie normalne.

Kilka słów o producencie:

Suehiro to japoński specjalista od profesjonalnego ostrzenia. Jego kamienie są trwałe i przyjemne w użytkowaniu.

Aby zaoferować Państwu produkty wysokiej jakości, producent dba o wszystkie etapy produkcji tworzonych kamieni, od centrum badawczo-rozwojowego po samą produkcję.

Oto ważne fazy tworzenia osełek:

– Wymieszać i wymieszać składniki w dużych miskach

– Dociśnij każdy kamień do kształtu prostokąta

– Pozostaw wspomniane uformowane kamienie na chwilę do wyschnięcia

– Upiecz je, aby je naprawić

– Wykonaj końcowe formowanie ręcznie (rzemieślnik przesuwa kamień na ściernicy, aby zagwarantować czyste wykończenie)

– Przed włożeniem kamieni do opakowania należy przeprowadzić kontrolę jakości

Znajdź wszystkie różne ziarna wśród naszej kolekcji kamieni Suehiro!

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten kamień do ostrzenia Yaxell pozwoli Ci łatwo i skutecznie zadbać o ostrość swoich kuchennych noży!

Rzeczywiście, jego podwójna powierzchnia robocza zapewnia szczególnie skuteczną pielęgnację ostrzy: strona o średnim ziarnie #1000 umożliwia idealne ostrzenie ostrzy (w celu usunięcia drobnych odpadów nagromadzonych podczas cięcia), a strona o drobnym ziarnie #3000 jest idealna do wykańczania i konserwacji , tak że wspomniane ostrza zachowują swoją ostrość. Kamień ten jest więc idealny do okresowego użytkowania.

Dodajmy, że antypoślizgowa podstawa to atut nie tylko do komfortowego użytkowania! Po umieszczeniu na nim możesz poruszać się tam iz powrotem, aby naostrzyć ostrze bez poruszania reszty.

Dzięki prowadnicy do ostrzenia możesz bez wysiłku naostrzyć noże kuchenne: umieść go na powierzchni tnącej, a następnie naostrz ostrze bezpośrednio pod odpowiednim kątem. Ostrze noża będzie szanowane.

Na koniec dołączony jest mały kamień nagura: ten mały model umożliwia wcześniejsze utworzenie błota, które ułatwia ostrzenie. Rzeczywiście, po kilku chwilach ostrzenia noża zauważysz małe kolorowe błoto tworzące się na powierzchni kamienia i jest to całkowicie normalne. To „błoto” jest nawet niezbędne, ponieważ pomaga naostrzyć nóż, więc nie należy go czyścić podczas procesu.

Oto również szczegóły dotyczące korzystania z dwustronnego kamienia Yaxell:

– zmoczyć około 10 minut wcześniej

– następnie umieść prowadnicę na ostrzu

– wykonuj ruchy tam iz powrotem na kamieniu

– podczas operacji pojawią się czarne opiłki: ostrzy noże. Następnie dodaj wodę, gdy tylko opiłki stwardnieją i naostrz resztę noża.

Ten japoński kamień i jego akcesoria będą idealnymi narzędziami do pielęgnacji i przedłużania trwałości japońskich noży.

Shopping Cart
Scroll to Top